Užijte si podzim na plno, pár posledních dnů na kole

Přestože má babí léto ještě chvilku pokračovat, za okny to tak nevypadá. Buď je mlha, nebo hezky, ale s teplotou nízko pod snesitelnou hranicí tepla. Na kola se ale už mnohokrát nedostanete, proto by se měla využít každičká chvíle. A proč být troškaři, když už na kolo, tak alespoň do hor nebo jiného kraje. Domu to už znáte, tak co tady?

Užijte si jízdu na kolech, až tam, kde chcete skutečně jezdit

Nadšení cyklisti se často pouští do padesáti a více kilometrových výletů, které často míří mimo město jejich bydliště, často i kraj. Pokud pro vás takový výlet připomíná spíš utrpení, nasedněte na kolo až v místě, kde skutečně chcete jezdit. Je jedno, jestli je to deset, dvacet nebo sto kilometrů. Vaše auto zvládne přeci i více, nemyslíte? Ano, tajemství působivých výletů na kole daleko od domova se skrývá v nosičích kol. Bez nich by mnozí z nás neušlapali ani do vedlejšího města, natož tak do vzdálených hor. Nevěste ale hlavu, pokud nejste aktivní cyklista, je to pochopitelné. Rozhodněte se tedy pro méně invazivní cestu a vyberte si, který nosič je ten pravý pro vás.

Na střeše nebo na tažném – možností máte více

Dnes se nebudeme rozhodovat, která z možností je lepší, ale která je praktičtější. Hlavně co se týče do počtu kol. Možná jste nevěděli, že nosiče unesou jen určitý počet v konkrétní váze. Je proto poměrně důležité si před samotným nákupem ujasnit, kolik vás na kola bude pravidelně jezdit. Ne každý z nabízených způsobů unese vámi požadovaný počet kol.

Střešní nosiče jsou schopné unést pouze váhu do 50 kg. A i tuhle hmotnost je potřeba, nebo lépe řečeno lepší, ověřit si u prodejce automobilu či na internetu. Pokud totiž automobil přetížíte, může se jednoduše stát, že střechu zdeformujete, popř. ve vyšší rychlosti se stane vážná nehoda a vy skončíte bez kol i bez střechy. 50 kg, odpovídá asi 3 kolům. Na tažném zařízení můžete vést už 60 a více kg, podle nosnosti nosiče. Pokud máte větší, třeba čtyřčlennou rodinu či přátele, toto je správná volba pro vás.