Chcete si pořídit ojetý automobil, jen nevíte jak na to?

Nákup ojetých automobilů na našem trhu ještě stále má před nákupem nových vozů drtivou převahu. Velký vliv na tuto situaci má především fakt, že cena aut jde po jejich nákup velmi rychle dolů. 10 let staré automobily mohou ještě stále být ve skvělém technickém stavu a přitom je jejich cena oproti té původní třeba jen 30%. Chcete si i vy pořídit kvalitní ojetý vůz jen nevíte, jak a kde hledat? My se na toto téma nyní podíváme detailněji.

První varianta – rodina, přátelé a známí

Při nákupu ojetého auta je situace velmi podobná, jako například při hledání zaměstnání. Nejvíce pracovních pozic se dosadí na základě doporučení známých. I vy své rodině, přátelům a známým můžete poskytnout informaci, že potřebujete ojetý automobil a třeba se vám objeví nečekaná šance k nákupu kvalitního vozu. Ojeté vozy od známých a od rodiny mají tu výhodu, že víte, kdo a jak s nimi dříve jezdil a jak byli s autem doopravdy spokojeni. A když rodina známí nepomohou, přichází na řadu jako další volba výběr v autobazaru. Další možností je také hledání v inzerátech. Problematice automobilů nabízených přes inzerát se věnuje článek ZDE.

Nebojte se nákupu auta v bazaru, jen buďte obezřetní

Nákup ojetého vozu v autobazaru má samozřejmě svá rizika, o kterých se doslýcháme v médiích prakticky neustále. Asi největším a nejrozšířenějším problémem jsou přetočené tachometry. Ve všech oblastech trhu na našem území se najdou kvalitní i nekvalitní prodejci a autobazary jsou jednou z nich. Je třeba, abyste byli obezřetní už při výběru samotného autobazaru. Kvalitní prodejci vám k vozu nabídnou kompletní dokumentaci a především různé garance, například garance původu ojetého vozu.

Garance kvality a záruk

Velikost autobazaru a množství jeho poboček ještě není synonymem pro kvality a záruky. Velikost je prostě jen velikost. I autobazary s jedinou pobočkou mohou být vstřícné, nabízet kvalitní automobily a ještě navíc poskytnout záruky. V Praze je takovým prodejcem například autobazar AUTO-VÝHYBKA. Tento autobazar kromě široké nabídky kvalitních automobilů nabízí při nákupu také záruky na původ vozidla a garanci bezchybného stavu.